Gelişen teknoloji ile bugün pek çok işlemi internet üzerinden yapmak mümkündür. Bu sayede hiç hareket etmeden veya bir yerlere gitmeden birçok işlem gerçekleştirilebilir. Özellikle kısa soru cevap hizmetleri son yıllarda en yaygın işlemler arasında yer almaktadır. Avukata sor hizmeti de bunlardan biridir ve avukatlara hukuki alanlarda pek çok soru sormak mümkündür.

Soru hizmeti olarak da nitelendirilen bu hizmet, hukuki konularınıza cevap bulmanız sağlamaktadır. Soru hizmetleri ile hukuki konular için bilgi alabilirsiniz . Birçok kişi hukuk konusunda oldukça bilgisizdir ve bu aşamada bir hukukçuya soru sorma fırsatı bulamamaktadır. Buna maddi durum da sebep olabileceği gibi farklı faktörler de bu sebepler arasında yer almaktadır. Burada önemli olan bilgilerin net ve doğru olmasıdır.

Hukuki konularda danışanlar ilk aşamada doğruları anlatmazlar. Bu durum da hukuki süreci oldukça olumsuz etkiler. Soru sorduğunuz avukatlar içerisinden size en uygun olanını avukatınız olarak seçebilirsiniz. Avukata sor hizmeti sizin kendiniz için uygun avukatı seçebileceğiniz bir hizmettir. Hukuk genel bir kanun üzerinden ilerlese de avukat çeşitliliği ile birçok davanın seyrinin değişmesi mümkündür.

Bu nedenle avukat seçimi ayrı bir önem taşımaktadır. Online avukatlık hizmeti ile hukuki sorularınız hukuk mezunu olan kişiler tarafından cevaplanmaktadır. Bu nedenle yasaldır ve gerekli kanunlar çerçevesinde uygun bir yazılım ile hazırlanmıştır.

İletişim Formu

Aşağıdaki formu kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde ilgili departmanımız sizi yanıtlayacaktır.

[quform id=”2″ name=”İletişim Sayfası Form”]

Avukata Soru Sormak İstiyorum

Avukata soru sormak istiyorum diyen birçok kişi vardır. Bu hizmet için birçok alternatif de söz konusudur. Ancak avukatların kalitesine göre bir tercih yapılması oldukça önemlidir. Bu aşamada tercih elbette sizindir. Avukatlık bürolarının kendi soru sorma siteleri vardır. Avukatlık sitelerinin iletişim bölümleri ile alanında uzman avukatlardan destek alınabilmektedir.

Avukata soru sormak istiyorum diyenlerin sayısı oldukça fazladır. Bu nedenle her yöntem tercih edilebilmektedir. Elbette soruların kapsamı da önemlidir. Çünkü kapsamına göre bir ücretlendirme gerçekleşmektedir. Avukatlara soru sormak isteyenler için bu sistem oldukça avantajlıdır. Tamamen online olan bu sistem ile avukatlarla fiziki görüşmeye gerek yoktur.

Canlı soru sor şeklinde yapılan bu sorularda sizler sorularınızı sorarsınız ve sorularınıza en kısa sürede dönüş sağlanır. Cevap sürelerinde soruların kapsamı etkilidir. Bu nedenle süre için net bir belirtme yapmak mümkün değildir. Avukatlara soru sorarken ilk aşamada hangi konuda soracağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Hukuk bürolarının internet sitelerinde soru sorma kısmı olmaktadır. Burada sorulan sorular için sizden istenen birtakım bilgiler olacaktır. Aynı zamanda avukatlara soru sorulabilen siteler de vardır. Burada ise soru sorulur ve avukat olan kişilerden birden fazla cevap gelebilmektedir. Bu da farklı görüşleri öğrenmek açısından avantajlı bir durumdur.

Avukata Hangi Hukuki Konularda Sorular Sorulabilir?

Avukata online soru sor hizmeti artık sıkça tercih edilmektedir. Gelişen teknoloji ile bu alana ilgi ve tercih gün geçtikçe artmaktadır. Ancak tam olarak hangi konuların bu kapsama girdiği bilinmemektedir. Avukatlara sorulabilecek konuların ayrıntılı bilgisi alınmak istenmektedir. Bu durumda da birçok farklı hukuk alanından söz etmek mümkündür.

Gelişen dünya ile hukuk da kendini geliştirmekte ve birçok dala bölünmektedir. Bu da aslında avukatların kendilerine bir uzmanlık edinmelerini sağlamaktadır. Buna örnek olarak ticaret hukuku verilebilmektedir. Aynı zamanda iş hukuku, gayrimenkul hukuku, sözleşmeler ve borçlar hukuku, vergi hukuku, aile hukuku, miras hukuku, ceza hukuku, tüketici hukuku, icra ve iflas hukuku gibi pek çok hukuk alanı bulunmaktadır. Bunlarla birlikte avukatlar da çeşitlenmektedir. Buna ticaret avukatlığı, ceza avukatı, boşanma avukatı örnek verilebilir.

Aynı zamanda bilişim avukatı, sigorta avukatı, icra avukatı, trafik kazası tazminat avukatı, kamu avukatı, şirket avukatı gibi onlarca alternatif eklemek mümkündür. Canlı destek avukat hizmetleri ile tüm bu alanlardaki avukatlardan bilgiler edinebilirsiniz.

Avukata Soru Sormak Ücretsiz mi?

Avukata soru sor hizmeti hakkında en merak edilen şeylerden biri de ücrettir. Avukatlara soru sorma hizmetlerinde ücret konusuna göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle net bir yorum yapmak doğru olmayacaktır. Avukata sorulan soruların kapsamı da burada etkilidir. Çünkü sorulan sorular bazen araştırma yapmayı gerektirmeyecek sorular olmaktadır. Bu sayede avukatın ekstra zaman harcaması gerekmez ve sorunuzu direkt cevaplar. Bazen ise bu durum farklıdır ve konular oldukça kapsamlıdır.

Bu aşamada avukatın ayrıntılı bir çalışma yapması ve özel araştırmada bulunması gerekmektedir. Bu aşamada ücret istenebilmektedir. Bu süreç de aslında basit bir şekilde ilerlemektedir. Eğer soru zorlu ve araştırma gereken bir soru ise avukat sizlere geri dönüş yaparak danışma ücretini bildirecektir. Sonrasında sizler ödemeyi yaptıktan sonra sorunuzun cevabı en kısa sürede sizlere iletilecektir.

Avukata online soru sor hizmeti bazen ücretsizdir. Burada birden fazla avukat sorunuzu cevaplayabilir. Cevaplama hakkı tamamen avukatlara özeldir .Avukatlardan online danışmanlık alınabilir. Avukatlık kanuna göre avukatların ücretsiz işlem yapması yasaktır. Online soru sorarak izlemeniz gereken hukuki yolu ücretsiz öğrenebilirsiniz . Bu bilgilendirmeler ile sorunlarınız ne olduğu ve nasıl çözebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Danışmanlık ve vekillik hizmetleri için avukat ile beraber kararlaştıracağınız ücreti ödemeniz gerekir.

Avukata Telefonla veya Whatsapp ile Soru Sorabilir Miyim?

Birçok internet sitesinden form doldurarak ya da soru girerek avukata soru sorulabilir. Ancak bunların farklı alternatifleri de vardır. Whatsapp gibi yoğun olarak kullanılan bir uygulamadan da soru sormak mümkündür. Aynı zamanda cep telefonu ile de soru sorulabilir. Ancak bunları her avukata yapmak mümkün değildir. Çünkü her avukat bu gibi soru taleplerine cevap vermemektedir. Bunun için hali hazırda bir sistemin içerisinde yer alan avukatları tercih etmek ve o sistem üzerinden soru sormak oldukça önemlidir. Birçok avukat soru sorma sitelerine üyedir . Bu sitelerden avukatları arayarak ya da mesaj yazarak iletişime geçilebilmektedir.

Avukata Whatsapptan soru sor hizmeti bu gruba dahildir. Eğer cevaptan memnun kalırsanız ve ayrıntılı destek almak isterseniz bu avukat ile ücret karşılığında görüşmek de mümkündür. Avukatların verdikleri hizmetler her gün biraz daha teknolojik bir hal almaktadır. Bu sistemlerin hem avukatlar hem de basit birkaç sorusu olan kişiler için avantajları fazladır.

Avukatlara birden fazla soru sorabilirsiniz ve soru kotası bulunmaz. Bu durum birçok kişi için avantajdır. Çünkü hukuk bir sistematik üzerinden ilerler, bu süreçte bir destek almak oldukça önemlidir.

Soruma Cevap Aldıktan Sonra Sizinle Çalışabilir miyim?

Avukata sor hizmeti içerisinde birçok avukat yer almaktadır. Bu sayı her gün biraz daha artabilmektedir. Bu durum da aslında avukatların daha farklı bilgiler sunabilmesini sağlamaktadır. Bir soruya gelen pek çok avukat yorumu, farklı görüşler sunarken taraflar için avantaj oluşturmaktadır. Bu durumda avukatlara soru sorabilir ve onların profillerini ziyaret edebilirsiniz.

Avukatların mezun oldukları okul ve çalıştıkları büro hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. İsterseniz size cevap veren avukatlardan biri ile iletişime geçerek onu kendi avukatınız yapabilirsiniz. Elbette bunun için tarafların yüz yüze görüşmesi gerekmektedir. Bunu avukatınıza sorabilir ve dava süreci boyunca iletişime geçebilirsiniz. Avukata soru sor sayesinde sorunuza cevap aldıktan sonra avukat ile çalışabilirsiniz. Bu aşamada birtakım ücretler ödenmesi de gerekmektedir ve tüm bunları avukatınız ile konuşmanız oldukça önemlidir. Avukatınıza vekalet vermek için vekalet bilgilerine ihtiyacınız olacaktır. Avukatlık sözleşmesi yaparak hem ücret hem de dava konusundaki konuları kayıt altına alabilirsiniz.

Avukata Soru Sor

Avukata sor hizmeti sayesinde artık birçok hukuki bilgiyi deneyimli avukatlardan edinebilirsiniz. Sistem üzerinde soru cevaplayan pek çok avukat olmaktadır. Bazen ise bir avukatlık bürosu bu hizmeti vermektedir. Eğer böyle bir durum söz konusu ise sizden bir iletişim formu doldurmanız istenecektir. Bu formda isim soy isim gibi bilgileri girmelisiniz. Aynı zamanda sizinle iletişim sağlanabilmesi için telefon numarası ve mail bilgilerinin de girilmesi oldukça önemlidir. Bu bilgileri girerken KVKK konularında da dikkat etmenizde fayda bulunmaktadır.

Buna ek olarak avukata sorulacak sorunun ayrıntılı bir mesajının girilmesi gerekmektedir. Burada uzun bir mesaj yazarak süreci net bir şekilde anlatabilirsiniz. Doğru bilgilerin aktarılmasına da dikkat edilmelidir. Avukatlara sorulan soruların ardından 24 saat gibi bir sürede dönüş yapılmaktadır. Bu en uzun süre olup genellikle birkaç saat içerisinde dönüş sağlanmaktadır. Kısa süre çerisinde talep ettiğiniz bilgiler mail ya da telefonunuza gelecektir. Online olarak sorulan bu sorular sayesinde kişi günlük hayatına devam ederken ihtiyaç duyduğu bilgileri alabilmektedir.

Avukata Online Soru Sor

Avukata online soru sor hizmeti için iletişime geçebilirsiniz. Bunun için öncelikle üye olmalısınız. Üye olurken kendiniz hakkında bilgiler girebilirsiniz. Eğer avukat iseniz sisteme buna göre kayıt olmanız şarttır. Ancak avukat değilseniz standart bilgileri girdikten sonra soru sorma hizmetinden faydalanabilirsiniz. Soracağınız soru hakkında öncelikle arama yapabilirsiniz. Benzer soruları sormuş olan kişilerin olması muhtemeldir.

Online sistemde her gün binlerce kişi yeni hukuki sorular sormaktadır. Ardından soruyu sorarken dikkatli olmanız gereken birtakım noktalar bulunmaktadır. Bunların başında ise imla ve noktalama kuralları gelmektedir. Çünkü bunlar ciddi cümle ve anlam değişikliklerine sebep verebilmektedir. Ardından konu hakkında en doğru ve net bilgiyi girip soru sormanız önerilmektedir. Yani durumunuzu ayrıntılı bir şekilde anlatmalısınız. Soruyu net bir şekilde açıklamanız oldukça önemlidir . Soru sorma butonu ana sayfada yer alacağından bu butonu bulmak oldukça kolaydır. Sonrasında dikkat edip soru girilmektedir.

İsterseniz konu ile ilgili görsel ekleme imkanınız da vardır. Ancak bu zorunlu bir durum değildir. Gönder butonuna basarak sorunuzu ve var ise görselinizi gönderebilirsiniz. Sorunuza en kısa sürede deneyimli avukatlar tarafından yanıtlar gelecektir. Site ekibi soruları onaylamakta ve sonrasında sisteme düşürmektedir.

Avukata WhatsApptan Soru Sor

Avukata soru sormak için birden fazla yol vardır. Bu yollardan biri avukat internet siteleridir. İnternet sitesi üzerinden rahatça soru sormak mümkündür. Aynı zamanda bu siteler üzerinden iletişim formu doldurmak da bir tercihtir. Bunların yanında Whatsapp üzerinden de soru sorulabilir. Whatsapp kullanımı günümüzde oldukça yaygın ve kolaydır. Birçok avukatlık sitesi Whatsapp hizmetini yoğun olarak kullanmaktadır. Bu da soruların çok daha hızlı bir şekilde cevaplaması anlamına gelmektedir. Destek avukat hizmeti Whatsapp üzerinde de bulunmaktadır. WhatsApp üzerinden temel hukuki sorunlarınıza yol gösterici cevaplar alabilirsiniz.

Canlı Destek Avukat

Canlı destek avukat hizmeti içinde birçok avukatlık alanı bulunmaktadır. Hukuk kapsamına giren birçok alan hakkında soru sorabilirsiniz. Örneğin ceza avukatına sor, ticaret avukatına sor gibi onlarca alternatif vardır. Herkes ihtiyacı doğrultusunda uygun olan avukata soru sorabilmektedir. Avukatların deneyimli oldukları alanlar vardır ve bu alan bilgilerini birçok kişi ile paylaşırlar. Bundan faydalanmak için siteye girmek ve sorunuzu ayrıntılı olarak sormak yeterli olacaktır.

Ceza Avukatına Sor

Ceza avukatına sor sistemi de avukatlık sisteminin bünyesinde yer almaktadır. Yani ceza avukatına soru sorma sistemi ayrı olmayıp sizler genel olarak avukata sor sistemi içerisinden tercih yapabilirsiniz. Bu aşamada avukatlara sorulacak sorular belirgindir. Ceza hukuku kapsamına giren her konu hakkında bir ceza hukukçusuna soru sormak mümkündür. İsterseniz hukukçu seçimi yapabilirsiniz isterseniz de genel bir soru sorabilirsiniz.

Hukuki konularda avukatlara danışmak oldukça önemlidir. Ceza hukuku çok daha ciddi bir kapsama sahiptir . Bu nedenle ceza avukatına soru sormak için kesinlikle uzman ceza avukatları tercih edilmelidir. Bunun dışındaki kişilerden alınan bilgiler doğru veya yeterli olmayacaktır. Bir ceza avukatının baktığı davalar içerisinde yağma, tehdit, şantaj ve benzeri yer almaktadır. Bunlara daha ciddi suçlar olarak da görülen ağır yaralama suçları, zimmet suçları ve kasten adam öldürme gibi suçlar da ceza avukatı konuları içinde yer almaktadır.

Adam yaralama, belgede sahtecilik, irkitap, düşman devlete yapılan yardım suçu ve yasama organına karşı işlenen suçlar kişilere ağır cezalar aldırabilen suçlardır. Tüm bunlar ceza hukuku kapsamına girip kendi içerisinde çeşitlenmektedir. Bu aşamada ceza avukatına sor seçeneği ile deneyimli bir ağır ceza avukatından cevaplar alabilirsiniz.

Boşanma Avukatına Sor

Avukatlara soru sormak artık yaygın bir hal almıştır. Bunun için birçok alternatif bulunmaktadır. Avukatlık siteleri olduğu gibi avukata sor temalı özel siteler de bulunmaktadır. Teknolojinin geliştiği ve artık hayatımızın bir parçası olduğu bu süreçte, avukatlardan bu kadar yaygın hizmet alabilmek oldukça avantajlıdır.

Avukat hizmeti kapsamında yer alan bir hizmet de boşanma avukatı hizmetidir. Boşanma avukatları farklı konu ve hukuki durumlar ile ilgilenmektedirler. Bir boşanma davası içerisinde pek çok hassas nokta bulunmaktadır. Bu nedenle bir veya birden fazla boşanma avukatından görüş almak bir avantaj olacaktır. Avukata sor hizmeti kapsamında olan boşanma avukatı hizmeti için de soru sistemi açık olmaktadır. Boşanma avukatlarına en çok sorulan sorular dan biri nasıl boşanma davası açarım sorusu olmaktadır. Bu konu için ayrıntılı bilgi almak için evlilikte boşanma süreci isimli yazımızı inceleyebilirsiniz.

Boşanma davası dilekçesini nasıl yazmalıyım diyenlerin sayısı da oldukça fazladır. Kişiler boşanma süreçlerindeki haklarını merak etmektedirler. Bu konuda uzman bir avukattan hukuki yardım almak en doğru yoldur. Boşanma sürecinde avukata soru sor hizmeti ile kısa sürede istenen sorular sorulabilmektedir. Aynı zamanda anlaşmalı ve çekişmeli boşanmaların soruları da bu kapsama dahildir. Boşanma avukatına sor hizmeti sayesinde bir anlaşmalı boşanma davası nasıl olur veya çekişmeli boşanma davası nasıl olur konuları yanıt bulmaktadır.

Boşanma davaları ile ilgili genel sorular sorulabildiği gibi çok daha ayrıntılı sorular da mümkündür. Burada kişinin ve eşinin durumuna bağlı olarak sorular ve cevaplar çeşitlenmektedir. Boşanma davalarında nafaka konuları, çocukların velayet konuları, mal paylaşım konuları, tazminat konuları danışmanlık alınması gereken başlıca konulardır. Boşanma avukatına sor hizmetinde akıllara takılan birçok soru için avukatlık ücret tarifesine göre danışmanlık alınabilmektedir. Tüm bu konular hakkında soru sorabilirsiniz. Avukata sor hizmeti geniş bir avukatlık hizmet kapsamına sahiptir. Herkesin sorusunu cevaplayabilecek başarılı avukatları barındırmaktadır.