Sigorta Hukuku

Sigorta Tahkim Komisyonunda ve Istac’ta Vekillik

Sigorta Tahkim Komisyonunda ve Istac’ta Vekillik merve Kolman

Sigorta tahkim komisyonu ve İstanbul tahkim merkezi hukuk yargılamasında kendi alanlarında en etkili alternatif çözüm yollarındandır. Sigorta tahkim komisyonu sigorta kuruluşları ile kuruluş ile akdedilen sözleşmede menfaat sağlayan kişiler arasında yaşanan uyuşmazlıkların çözümünde rol oynar.

ISTAC ta ise ticari aktörler arasında yaşanan yahut yaşanabilecek uyuşmazlıkların çözümü söz konusudur.

Her iki yolun benzer yanları dava yargılamasına alternatif hızlı ve ucuz çözüm yolu olmalarının yanı sıra hakemlerin alanında uzman ve yeterli deneyime sahip kişilerden oluşmasıdır. Söz konusu çözüm yollarında davacı yahut davalı sıfatıyla yer alan tarafların temsilinin ve dosyalarının takibinin alanında uzman ve deneyimli bir avukat ile yapılması en az karar merciinin uzman ve deneyimli olması kadar önem arz etmekte ve uyuşmazlığın çözümünün seyrini etkilemektedir.

author-avatar

Merve Topbaşoğlu Kolman Hakkında

İzmir Avukat – Arabulucu Avukat Merve Topbaşoğlu Kolman 1991 yılı Manisa doğumludur, 2009 yılında derece ile yerleştiği Yaşar üniversitesi hukuk fakültesinden 2014 yılında 3.lük ile mezun olmuştur.Burslu devam etmeye hak kazandığı Yaşar üniversitesi özel hukuk tezli yüksek lisans eğitim programından oybirliği ile kabul gören aile hukukunda ‘katkı payı alacağı ve değer artış payı alacağı’ konulu tez çalışması ile 2016 yılında mezun olmuştur.2016 yılında İzmir’de kurmuş olduğu hukuk bürosu ile arabuluculuk & avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu hizmetlerin yanı sıra alternatif uyuşmazlık çözüm yollarında da mesleki yeterlilik ve tecrübe ile hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir