İzmir Boşanma Avukatı

İzmir boşanma avukatı Merve Kolman, evlilik birliğini sürdürmek istemeyen çiftlerin boşanma süreçlerinde hukuki işlemlerini kolaylaştırmayı ve davalarında kişilere hukuki destek vermeyi amaçlamaktadır. İzmir boşanma avukatı arıyorsanız İzmir Boşanma Avukatı Merve Topbaşoğlu Kolman ile iletişime geçebilirsiniz.

izmir boşanma avukatı

İzmir boşanma avukatı Merve Kolman, evlilik birliğini sürdürmek istemeyen çiftlerin boşanma süreçlerinde hukuki işlemlerini kolaylaştırmayı ve davalarında kişilere hukuki destek vermeyi amaçlamaktadır.

İzmir Boşanma Avukatı Merve Kolman

✅ İzmir Boşanma Avukatı:Avukat Merve Kolman
✅ Telefon:+90 505 646 24 50
✅ Adres:Kültür Mahallesi Şevket Özçelik Sk. No: 9 Daire: 3 Konak – İzmir
✅ Mail: info@mervekolman.av.tr

İzmir Boşanma Avukatı Merve Kolman 

Avukat Merve Kolman aile hukuku alanında uzman bir avukattır. Birçok farklı dava türü deneyiminin yanı sıra Aile Hukuku alanında akademik çalışmalar da yürütmektedir. Boşanma ve Mal paylaşım konularında değerli bir yüksek lisans tezi hazırlayarak uzmanlığını akademik çalışmalar ile paylaşmıştır. Boşanma davaları son derece karmaşık ve emek gerektiren dava türlerinden olabilmektedir. Boşanma süreçlerinizde bu davalarda uzmanlaşmış avukatlardan hukuki yardım almak dava sürecinizi kolaylaştıracaktır. 

Merve Kolman Hukuk Bürosu aile hukuku hizmetleri;

 • İzmir Boşanma Avukatı,
 • Anlaşmalı Boşanma Davalarının Açılması ve Takibi,
 • Çekişmeli Boşanma Davalarının Açılması ve Takibi,
 • Tanıma ve Tenfiz Davalarının Açılması ve Takibi,
 • Evlilik Sözleşmelerinin Hazırlanması,
 • Mal Paylaşım Davalarının Açılması ve Takibi,
 • Mal Paylaşım Sözleşmelerinin Hazırlanması,
 • Boşanma Kaynaklı Maddi Tazminat Davalarının Açılması ve Takibi,
 • Boşanma Kaynaklı Manevi Tazminat Davalarının Açılması ve Takibi,
 • Nişanlanmadan Kaynaklı Davaların Açılması ve Takibi,
 • Ziynet Eşyası Davalarının Açılması ve Takibi,
 • Velayet Davaları,
 • Babalık Davaları,
 • Aile Avukatlığı.

İzmir Boşanma Avukatı Yorumları

İlgi alakaniza teşekkür ederim
Aylin GülerAylin Güler
09:19 22 Feb 24
Avukat Merve TOPBAŞOĞLU KOLMAN sorunlarımla ilğili tüm sorularımı yanıtladı kendisine çok teşekkür ederim iş hayatında başarılar dilerim.
Yasin UstaYasin Usta
12:38 21 Feb 24
WhatsApp üzerinden bir sorum oldu ve çok güzel şekilde yardımcı oldularTeşekkürler
Yasin ÇeçenYasin Çeçen
09:25 19 Feb 24
Avukat Merve hanım ilgi ve alakanızdan çok teşekkür ederim sizler gibi saygın avukatların ulkemize ihtiyacı varSevgi ve Saygılarım
Berfin GülerceBerfin Gülerce
14:11 14 Feb 24
Çok ilgililer
Güray GürGüray Gür
14:23 08 Jan 24
Sayın Merve Topbaşoğlu Kolman,WhatsApp üzerinden Kiracım ile yaşadığım sorunu paylaştım.Kendiside sağolsun ilk izlemem gereken yolu belirtti.Şayet sorun çözülmezse kendisinin Avukatlık sürecini devreye sokacağını belirtti.Kendisine yardımları için teşekkür ederim.
Turan YılmazTuran Yılmaz
12:35 04 Jan 24
Av. Merve Topbaşoglu kolman işletmesinden verdikleri bilgiler için çok tşk ederim . Gerçekten çok ilgililer ve çok yardımcı oldular. Kendilerine çok tşk ederim . Herkesin gönül refahiyla gidebileceği bir yer 💯💯🙏🙏🙏🙏
Mehmet balcıMehmet balcı
06:53 03 Nov 23
Herşeyin bazen para olmadiğini ve ilgi vede alakanızdan ötürü de ayrica minnettarim tşk ederim Merve hanım naif tutumunuz yardimci olmaniz bilmiş olduğunuz bilgileri paylaşmaniz fazlasiyla kafi tşk ler Merve hanım
Derya TurgutDerya Turgut
12:49 17 Oct 23
Kiracımın tahliyesi için hukuki yardım aldığım merve hanım, bizi içtenlikle dinledi çok yardimci olup yanımızda oldu bu süreç boyunca Ben genelde yorum yapmam ama Hakikaten işinde çok başarılı bir avukat olduğunu ve benzer durumda bulunup, avukat yardımına gerek duyanların gönül rahatlığıyla yardım alabileceğini içtenlikle ifade edebilirim kendisine çok teşekkür ederim
js_loader

İzmir’de En İyi İzmir Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur? 

En iyi İzmir boşanma avukatını bulmak için iyi bir araştırma yapmak gereklidir. Boşanma süreci kişiler ve özellikle de çocuklar açısından oldukça hassas bir dönemdir. En iyi avukatlar özellikle mevzuata hâkim olan, yeni içtihatları takip edebilen avukatlardır ayrıca meslekte tecrübe ve bu alanda yapılan çalışmaların fazlalığı da önemlidir. İzmir ili nüfus yoğunluğu nedeniyle içerisinde çok sayıda avukat bulundurmaktadır. Her avukatın da uzmanlık alanı farklı olabilmektedir. Boşanma avukatı arayan kişiler istedikleri takdirde İzmir Barosu’nun baro levha sorgulama sistemi üzerinden avukatların web sitelerine, e-posta adreslerine veya cep telefonlarına ulaşabilirler ya da arama motorları aracılığıyla avukatların sayfalarından yine bilgilerine, çalışma alanlarına ulaşabilirler. Bilgilerine ulaştıkları avukatların bürolarına gidip yüz yüze görüşme veya internet aracılığıyla online görüşme sağlayarak kendilerine güven veren en iyi avukatı bulabilirler. 

En iyi boşanma avukatı müvekkil taleplerini doğru şekilde anlayarak buna uygun hukuki çözümler üretebilen avukatlardır. Merve Kolman Hukuk Bürosu boşanma süreçlerinde uzmanlaşmış en iyi avukatları ile hizmetinizdedir. Bize ulaşarak boşanma süreciniz ile ilgili hukuki danışmanızı bulabilirsiniz.

İzmir Anlaşmalı Boşanma Avukatı 

İzmir Anlaşmalı Boşanma Avukatı ile kısa sürede boşanma işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Anlaşmalı boşanma süreci evlilik birliğinin sona ermesini sağlayan en hızlı süreçtir. Bu süreçte deneyimli avukat ile çalışarak mümkün olan en kısa sürede boşanma sürecinizi tamamlayabilirsiniz.

İzmir Çekişmeli Boşanma Avukatı 

İzmir Çekişmeli Boşanma Avukatı karmaşık boşanma süreçlerinde ihtiyacınız olan hukuki danışmanınızdır. Çekişmeli boşanma davaları uzun süren ve yıpratıcı sonuçları olan dava süreçleridir. Çekişmeli boşanma davanızda aile hukuku alanında deneyimli ve psikolojik durumunuzu iyi analiz edebilen bir avukat ile çalışmanız oldukça önemlidir. Avukat Merve Kolman uzun yıllardır Aile Hukuku alanında hizmet vermektedir. Dava tecrübelerinin yanı sıra akademik alanda da aile hukuku konularında çalışmaktadır. Mevzuatı, Doktrini, Yargıtay uygularımı yakından takip eden Boşanma Avukatı Merve Kolman ile çalışmak için bize ulaşabilirsiniz.

İzmir Kadın Boşanma Avukatı 

İzmir kadın boşanma avukatı Merve Kolman, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin müvekkillerine yardımcı olmakla birlikte kadınların cinsiyet eşitsizliği nedeniyle görmüş oldukları ayrımcılık ve zulme karşı onlara destek vermektedir.

İzmir Boşanma Avukatı Ücreti 

Boşanma davası sürecinde taraflar iki farklı ücret kalemi ile karışılacaklardır, bunlar; 

 • Boşanma Avukatı Vekalet Ücreti
 • Boşanma Davası Masraflarıdır.

İzmir boşanma avukatı ücretleri İzmir ve Türkiye baroların avukatlık ücret tarifelerine göre belirlenir. Avukatlık ücretleri davaların özel koşullarına göre farklılık gösterebilmektedir. Her avukat kendi bilgi, deneyim ve tecrübesine göre ve ayrıca davanın durumuna, içeriğine ve yoğunluğuna göre de avukat asgari ücret tarifesinin altında olmamak şartıyla ücret belirleyebilir. Zira avukatınız davanız için dilekçe hazırlayacak, hukuka uygun olan delilleri tespit edip dosyanıza ekleyecek ve dava sırasında da adınıza savunma yapacaktır. Aleyhinize karar çıkması durumunda da davanızı üst mahkemelere taşıyacaktır. Bu noktada avukatınızın dava için harcayacağı emek, avukatlık ücretinin belirlenmesinde en önemli faktör olacaktır. Boşanma davasında ücret sadece davaya ilişkin olarak belirlenmektedir başka hususlar varsa, örneğin mal paylaşımı gibi, o davalar için ayrıca ücret belirlenmesi gerekmektedir.

Boşanma davasının masrafları başlangıç aşamasında dava açılış masraflarıdır. Bu masraflar Bakanlığın belirlediği tarifeye göre değişkenlik gösterebilmektedir. 2024 yılında boşanma davası açılış masrafları ortalama 2-3 bin TL aralığında tutmaktadır. Dava sürecinde bilirkişi incelemesi, keşif, rapor vb. talepler ile yeni masraf kalemleri ortaya çıkabilmektedir. 

İzmir Anlaşmalı Boşanma Ücreti 

İzmir Anlaşmalı Boşanma ücreti, avukat vekalet ücreti ve dava masraflarının toplamı ile ortaya çıkmaktadır. 2024 yılında anlaşmalı boşanma davalarının masrafları yaklaşık 2-3 bin TL tutmaktadır. 2024 yılında İzmir ilinde avukatlar anlaşmalı boşanma davaları için 20-55 bin TL arasında değişen ücretler talep edebilmektedir. 2024 yılı için İzmir anlaşmalı boşanma ücretini ortalama 30 bin TL olarak değerlendirebilirsiniz.

İzmir Çekişmeli Boşanma Ücreti 

İzmir çekişmeli boşanma ücreti, avukat vekalet ücreti ve dava masraflarından oluşmaktadır.  Çekişmeli boşanma davası uzun soluklu ve mahkemenin seyrine göre masraf kalemleri değişebilen bir dava türüdür. Bu yüzden çekişmeli boşanma davası için dava masrafları konusunda net bir rakam vermek başlangıç aşamasında zordur. 2024 yılı için Ortalama olarak değerlendirildiğinde çekişmeli boşanma dava masrafları 6-15 bin TL arasında değişkenlik göstermektedir. 2024 yılında İzmir ilinde avukatlar çekişmeli boşanma davaları için 40-75 bin TL arasında değişen ücretler talep edebilmektedir. 2024 yılı için İzmir çekişmeli boşanma ücretini ortalama 60 bin TL olarak değerlendirebilirsiniz.